.

To uratuje edukację podczas pandemii!

jak możesz pomóc w edukacji zdalnej

Jest jedna rzecz, która będzie nam potrzebna na nadchodzący nowy rok szkolny w tych dziwnych czasach pandemii, coś co pomoże nam wspólnie przetrwać.. wszystko… izolację, edukację zdalną...

Może będzie to trudne do uzyskania bo wiele za nami trudnych doświadczeń

przebywania z dziećmi w domu, uczenia ich, trwania w izolacji obserwując to jak dookoła się nie poprawia…

Zaczynamy wrzesień i to czego Wam najbardziej życzę to ŻYCZLIWOŚĆ!


Taka, której doświadczycie od innych, ale także takiej, której będziecie mieć pod dostatkiem dla wszystkich dookoła.

Szczególnie dla tych, którzy z nami, rodzicami, grają do wspólnej bramki - dla nauczycieli. Okażcie wsparcie, zrozumienie, komunikujcie się spokojnie - na temat waszych i dzieci potrzeb.

Cokolwiek nas czeka od września pokażcie, że Wam zależy na tym by w tej całej sytuacji niepewności było najlepiej jak się da.

Ze swojej strony doradzę okazanie wsparcia nauczycielom - oni także działają w stanie wiecznego napięcia, oczekiwania i chaosu. Oni też chcą wrócić do “normalności” dlatego jeśli coś umiecie dobrze - wykorzystajcie to już teraz - podzielcie się wiedzą. Podzielcie się czasem. Tak, wiem, że to zasób którego mamy najmniej. Dlatego jest taki cenny i ważny

Zapytajcie jak możecie pomóc. Zapytajcie co jest największą trudnością konkretnego nauczyciela… zapytajcie innych rodziców wokół.

Jesteśmy zmęczeni i narzekamy na system, ale nasze dzieci są na samym końcu tego systemu, są w relacji z nauczycielem i z nami.. oni na przyszłość zbiorą doświadczenia - czy narzekać czy może budować fajne relacje czyli brać sprawy w swoje ręce i zmieniać tę rzeczywistość już teraz.

Ja już złożyłam propozycje pomocy, oczywiście z gSuite for Education :) dbam o to by grupa rodziców z klas moich dzieci była dobrze skomunikowana i zorientowana.

Jesteśmy drużyną, która ma na celu dobro naszych dzieci, bądźmy dla siebie życzliwi!

A ty? Myślałeś o tym, jak okazać wsparcie?


Przydatne linki na ten temat:

podcast Ojcowska Strona Mocy - wywiad z Michałem Śliwińskim, twórcą aplikacji odo zarządzania projektami - opowiada on jak u niego w domu organizowana była edukacja zdalna >> posłuchaj


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo Ci dziękuję za wypowiedź :)

.